/Jak się przygotować na pojawienie się kota w domu?

Jak się przygotować na pojawienie się kota w domu?

Pojawienie się w domu kota to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Nowy członek rodziny będzie potrzebował czasu na zaadaptowanie się w naszym domu i przyzwyczajenie do panujących w nim warunków. Aby ułatwić ten proces i uczynić go możliwie bezproblemowym, dobrze jest odpowiednio przygotować się na przybycie pupila. Konieczne będą większe zakupy, ponieważ kot potrzebuje kilku niezbędnych akcesoriów.

Kocia wyprawka – co należy kupić?

Oczywiście jednym z pierwszych przedmiotów na naszej liście powinna być kuweta, do której kot będzie się załatwiał, oraz odpowiedni żwirek. Na rynku dostępnych jest wiele jego rodzajów. Należy również zaopatrzyć się w co najmniej dwie miski, po jednej na wodę i jedzenie. Właściwe żywienie kota jest bardzo ważne dla jego zdrowia, więc warto już wcześniej przemyśleć co będzie jadł nasz nowy ulubieniec. Dobrym wyborem będą karmy bezzbożowe, które oferuje np. marka Canagan. Koty są bezwzględnymi mięsożercami, zatem ich posiłek powinien składać się z dużej zawartości mięsa.

Jak zapewnić kotu rozrywkę?

Kot, jak każde inne zwierzę domowe, potrzebuje uwagi człowieka oraz zabawy. Znudzony i pozbawiony rozrywek może zacząć „wyżywać się” na sprzętach domowych. Aby do tego nie dopuścić, dobrze jest zapewnić zwierzęciu zabawki np. piłeczki i myszki do gryzienia. Jedną z kocich potrzeb jest ostrzenie pazurów, więc nie możemy zapomnieć o zakupie drapaka. Na stronie https://www.doggo.com.pl/kitty-city/1761-kitty-city-wzgorze-do-wspinaczki-76173003045.html znajdziemy drapak, który daje również możliwość wspinania się, co na pewno przypadnie do gustu aktywnemu kociakowi.

Podziel się z innymi!