/Jak rozliczyć podatek na działalności gospodarczej?

Jak rozliczyć podatek na działalności gospodarczej?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ścieżka zawodowa, którą obiera coraz więcej osób. To doskonały sposób na realizowanie swoich ambicji zawodowych, cieszenie się ogromną decyzyjnością i poczuciem utrzymania pełnej kontroli nad swoim losem. Z drugiej strony, na każdym przedsiębiorcy ciąży także ogromna odpowiedzialność. Niezwykle ważne jest to, by regularnie dopełniać wszelkich niezbędnych formalności. Jedną z nich jest rozliczanie podatku. Jak to zrobić, aby mieć pewność, że wszystko zostało wykonane tak, jak należy?

Kilka zasad, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Podczas rejestracji działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dokonuje się zgłoszenia do urzędu skarbowego, w którym zawarta jest informacja o wybranej formie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W Polsce jest to podatek PIT, który dotyczy także osób prowadzących jednoosobową działalność i tych, którzy są wspólnikami w spółkach osobowych i cywilnych. Istnieją dwie formy rozliczania podatku – na zasadach ogólnych oraz rozliczenie podatkiem liniowym.

Istotną informacją jest to, że zaliczki i należny podatek każdy przedsiębiorca musi wyliczać samodzielnie i wpłacić stosowną zaliczkę do dwudziestego dnia kolejnego miesiąca. Każdy, kto nie jest pewien jak dokładnie to zrobić, lub zwyczajnie nie ma na to czasu, może powierzyć rozliczanie swojej działalności gospodarczej profesjonalistom. Z atrakcyjną ofertą tego rodzaju usług zapoznamy się na stronie internetowej https://sigma.zgora.pl/.

Podziel się z innymi!