/Jak przygotować dziecko do castingu?

Jak przygotować dziecko do castingu?

Dziecko, które wykazuje talent w śpiewie, odgrywaniu ról czy w innej artystycznej dziedzinie, często prędzej czy później trafia na casting. Jako rodzice chcemy mu pomóc w realizacji marzeń i pasji, umożliwić realizowanie się w tym, w czym czuje się naprawdę dobrze. Jednak wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jaki sposób należy przygotować dziecko do castingu i co zrobić, by na miejscu nie czuło tremy. Problemem może być także reakcja w przypadku, kiedy nie zostanie docenione. Jak sobie z tym radzić? W jaki sposób najlepiej pomóc?

Pamiętaj, że to Twoje dziecko decyduje

Nie wysyłaj go tam, gdzie nie chce się pojawić. Jeżeli nie czuje pociągu do śpiewu, tańca czy teatru, to casting będzie dla niego jedynie koszmarnym przeżyciem, przez które naje się wiele nerwów. Jeżeli jednak dziecko samo chce się na taki casting wybrać, zrób wszystko co w Twojej mocy, żeby czuło się tam możliwie jak najswobodniej. Poczytaj materiały o castingach, takich jak https://szkolamusicalowa-amt.pl/casting. Zadbaj o każdy, nawet najmniejszy element, który może mu pomóc.

Przede wszystkim nie każ dziecku stroić się w ubrania, w których może i wygląda nadzwyczaj elegancko, ale czuje się skrępowane i nieswoje. Niech idzie w czymś, w czym czuje się dobrze i na co nie będzie zwracać uwagi w czasie występu przed jury. To bardzo ważne, ponieważ nawet dorosłych w takich sytuacjach często łapie trema, a dzieci są na takie silne emocje szczególnie podatne. Pamiętaj też o tym, że nawet jeżeli uda mu się przejść casting, to ciężka praca i wyczerpujące próby mogą się mu nie podobać i z czasem może zmienić zdanie. To nic złego, dzieci muszą spróbować wielu rzeczy, by wybrać dla siebie właściwą drogę.

Podziel się z innymi!