/Jak przetrwać lato w biurze?

Jak przetrwać lato w biurze?

Lato to najgorszy okres do pracy w biurze. Wysoka temperatura negatywnie wpływa na skupienie osób w nim pracujących. Problemem może być rozdrażnienie, spowodowane zbyt małą ilością wody w organizmie. By temu zapobiec, należy regularnie pić wodę w odstępach od 30 do 60 minut. Najlepiej robić to w niewielkich porcjach – wtedy organizm ma szansę szybciej przyjąć płyny. Trzeba też pamiętać o właściwym ubiorze. Jeżeli w miejscu pracy nie obowiązuje określony dress code, warto założyć na siebie coś lekkiego. Przewiewne sukienki dla kobiet oraz zwykłe t-shirty dla mężczyzn są najlepszym wyborem na tę porę roku.

Pomieszczenie, w którym przebywamy można też wietrzyć, ale gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni – efekt może być mizerny. Dobrze jest więc wyposażyć biuro w nowoczesne klimatyzatory Warszawa ma wiele firm, które zajmują się ich montażem. Trzeba jednak ustawić urządzenia te w taki sposób, aby generowany strumień powietrza nie był zbyt silny – wtedy nietrudno o przeziębienie. Dostępne są też niewielkie akcesoria chłodzące jak mini-wentylatorki na biurko. Taki gadżet może dać chwilę ochłody, ale na pewno nie pomoże na dłuższą metę.

Długotrwałe rozwiązanie

Lato w Polsce trwa coraz dłużej, a z upałami musimy zmagać się od czerwca do końca września. Najbardziej efektywną ochłodę przez cały czas może dać nam tylko klimatyzacja do biura Warszawa będzie miastem, gdzie mamy spory wybór. Wystarczy tylko poszukać firmy, która zajmuje się ich instalacją. Po jej zamontowaniu, trzeba pamiętać o tym, by ustawiona temperatura nie była znacząco niższa od tej panującej na zewnątrz.

Podziel się z innymi!