/Jak prowadzić księgowość w języku innym niż polski?

Jak prowadzić księgowość w języku innym niż polski?

Prowadzenie księgowości to bardzo złożony proces. Wymaga on ogromnej, szczegółowej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i wielkiej skrupulatności. Każdy błąd popełniony w rozrachunkach firmy może nas sporo kosztować, dlatego większość właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na oddanie tych czynności w ręce profesjonalistów.

Do wyboru mamy dwie opcje. Oddelegowanie tego typu obowiązków do zewnętrznej firmy rachunkowej lub zatrudnienie wykwalifikowanego pracownika, któremu będziemy mogli zaufać. Niestety znalezienie specjalisty wysokiej klasy z zakresu księgowości to niełatwe zadanie, a z dodatkowymi trudnościami spotykamy się, gdy ze względów podatkowych musimy prowadzić księgi w obcym języku.

Nieoceniona pomoc profesjonalistów

Jeśli jako firma jesteśmy zobowiązani do prowadzenia rozrachunków w obcym dla nas języku, dobrze skorzystać z pomocy specjalistycznych biur księgowych. Np. na tej stronie internetowej https://www.drd.pl znajdziemy firmę świadczącą tego typu usługi w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Kadra doskonale wyszkolona zarówno z zakresu rachunkowości, jak i umiejętności lingwistycznych dopnie za nas wszystkie formalności związane z rejestracją przepływów pieniężnych.

Korzystając z takiego rozwiązania, możemy sporo zaoszczędzić. Zapłacimy jedynie za wykonaną pracę. W przypadku zatrudnienia osoby na stanowisko księgowe, która dodatkowo świetnie znałaby wymagany język obcy, musielibyśmy liczyć się z bardzo wysoką stawą pensji oraz ewentualną dopłatą dla biura tłumaczeń, które pomagałoby rozstrzygnąć wątpliwości. Delegując część obowiązków do firmy zewnętrznej, opłacamy jedynie kwotę widniejącą na comiesięcznej fakturze, od której dodatkowo możemy odprowadzić VAT. W efekcie taka opcja wydaje się dużo atrakcyjniejsza pod względem finansowym. Ponadto wybierając naprawdę dobre biuro rachunkowe, będziemy mogli skupić się na istotnych działaniach operacyjnych, nie zawracając sobie głowy poprawnością prowadzenia naszych ksiąg i deklaracjami wysyłanymi do urzędów.

Podziel się z innymi!