/Jak powinna działać sprawna klimatyzacja samochodowa?

Jak powinna działać sprawna klimatyzacja samochodowa?

Posiadając klimatyzację samochodową należy regularnie sprawdzać jej działanie, a w razie problemów bez zbędnej zwłoki wykonać naprawę. Istnieje wiele symptomów wskazujących na awarię układu schładzania powietrza. Najbardziej odczuwalnym jest zupełny brak chłodzenia. Prawdopodobną przyczyną jest awaria sprężarki, sprzęgła kompresora lub całkowity brak czynnika chłodzącego. Jeżeli klimatyzacja działa, ale jej wydajność jest zmniejszona to oprócz ilości czynnika warto sprawdzić filtr kabinowy. Zapchany lub brudny filtr może powodować reakcje alergiczne i nagromadzenie drobnoustrojów. Niesprawność instalacji w postaci niedrożności może objawiać się przerwami w otrzymywaniu schłodzonego powietrza. 

Inną usterką czasami dotykającą klimatyzację jest hałas podczas jej uruchamiania. Taki objaw sugeruje najczęściej poluzowanie paska klinowego, ale uszkodzeniu mogło ulec także sprzęgło sprężarki. Przypadłością nie wpływającą na działanie instalacji schładzania powietrza jest brzydki zapach. Spowodowany jest rozwojem grzybów i mikroorganizmów w układzie. Aby odzyskać komfort użytkowania niezbędne będzie prawidłowe odgrzybianie instalacji.

Jak naprawić klimatyzację?

W celu naprawy klimatyzacji można skorzystać z profesjonalnych warsztatów, wyspecjalizowanych w tej dziedzinie. Chcąc obniżyć koszt serwisu część czynności można wykonać samodzielnie. Warto zaopatrzyć się wtedy w artykuły dobrej jakości, dystrybuowane przez godne polecenia firmy takie, jak: https://climapartner.pl/10534-Produkty_firmy_Errecom . Produkty pozwalają  w prosty sposób oczyścić, uszczelnić i wykryć wycieki w układzie klimatyzacji.

Podziel się z innymi!