/Jak podjąć walkę z problemami skórnymi?

Jak podjąć walkę z problemami skórnymi?

Niedoskonałości na twarzy są jednym z najczęstszych problemów pojawiających się nie tylko u dojrzewających nastolatków, ale także u osób dorosłych. Walka z trądzikiem bywa naprawdę trudna, a jego ciężkie odmiany mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale i ból. Twarz z problemami skórnymi to jednak nie tylko wypryski, ale także łuszczyca, nadmierne swędzenie, alergia, czy atopowe zapalenie skóry. W ostatnich latach osoby borykające się z takimi dolegliwościami sięgają po naturalne, pozbawione sztucznych składników produkty.

Jakich produktów warto używać?

Duża skuteczność naturalnych kosmetyków zachęca do ich regularnego używania. Czasem wystarczy kilka tygodni, by twarz stała się czystsza i gładsza, a objawy alergii ustąpiły. Najlepszymi produktami będą te o prostym składzie, który nie będzie podrażniać nawet tej bardzo wrażliwej skóry.

Podstawą prawidłowej walki z wymienianymi problemami jest prawidłowe i dokładne oczyszczanie porów. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się mydła naturalne, a szczególnie te znane jako mydło Aleppo, które można znaleźć np. na stronie: https://kropleurody.pl/mydlo-z-aleppo-60.html. Produkt ten od wieków jest ręcznie wytwarzany przez mieszkańców syryjskiego miasta z połączenia nawilżającej oliwy z oliwek i chroniącego, oczyszczającego oleju laurowego. Mydło to idealnie nadaje się do pielęgnacji cery z wieloma problemami, wliczając w to nadmierne wydzielanie sebum w strefie T. Można myć nim całe ciało lub jedynie miejsca zmienione chorobowo. Warto pamiętać o jego zasadowym odczynie, który wymaga późniejszego potraktowania twarzy tonikiem w celu przywrócenia odpowiedniego pH. Produkt sprawdza się także w formie szamponu do walki z łupieżem – wystarczy nałożyć go na skórę głowy na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać.

Podziel się z innymi!