/Jak planować wypoczynek z dziećmi?

Jak planować wypoczynek z dziećmi?

Rodzinne wakacje to jedna z największych przyjemności, ale ich zaplanowanie czasami przysparza nieco problemów. Gdy przed sezonem letnim zastanawiamy się, gdzie na wakacje z dziećmi najlepiej się wybrać, w pierwszym kroku musimy określić nasz budżet a następnie określić cel wyjazdu.

Za granicę taniej?

Niespodziewanie od kilku lat okazuje się, że koszt wczasów zagranicznych może być niższy, lub choćby podobny do tego, co zapłacimy, wybierając na przykład polskie wybrzeże. Tam noclegi potrafią kosztować nawet kilkaset złotych za dobę. Jeśli zależy nam na dobrych warunkach i bliskości plaży, zapłacimy jeszcze więcej. Koszt 7-dniowego urlopu może być więc bardzo wysoki, szczególnie gdy doliczymy do niego wyżywienie oraz inne atrakcje. Może okazać się, że wczasy last-minute w kraju takim jak Grecja, czy Turcja będą kosztowały nas mniej, niż siedmiodniowy wypad do Rowów.

Zimowo

Idealnym miejscem na spędzenie ferii będą polskie góry. Planując ferie zimowe z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę to, kiedy wypadają one w poszczególnych województwach. Następnie trzeba pamiętać o naszych zobowiązaniach wobec pracodawcy. Poinformowanie go o terminie naszego urlopu na kilka tygodni przed nim pozwoli lepiej zorganizować pracę pod naszą nieobecność. Pozostała tylko najprzyjemniejsza część, czyli wybór miejsca docelowego. Najkorzystniej będzie zrobić sobie listę potencjalnych celów i przeanalizować je pod różnym kątem. Ważna będzie nie tylko cena, ale też lokalizacja oraz dostępność atrakcji dla dzieci w okolicy.

Podziel się z innymi!