/Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest zdecydowanie jednym z najwrażliwszych i najbardziej delikatnych miejsc na naszym ciele. Jest bowiem bardzo cienka i z tego powodu dosyć szybko się starzeje, tracąc z czasem zarówno jędrność, jak i sprężystość. O jej dobry wygląd i kondycję należy zacząć dbać już od wczesnych lat dorosłości, szczególnie jeśli dokuczają nam problemy ze snem lub prowadzimy na co dzień stresujący tryb życia. W przeciwnym razie będziemy narażeni na obrzęki, sińce, worki i zmarszczki pod oczami.

Przede wszystkim sen i odpowiednio dobrane kosmetyki

Skóra wokół oczu może nie tylko zdradzić nasz wiek, ale także to, w jaki sposób się odżywiamy, czy stosujemy używki, a poza tym czy cierpimy z powodu bezsenności. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja oczu. Przede wszystkim warto się dobrze wysypiać, co najmniej 7-8 godzin na dobę, bo jest to gwarancja właściwego funkcjonowania procesów związanych z odnową komórkową, a co za tym idzie – braku widocznych obrzęków czy sińców. Równie duże znaczenie ma stosowanie właściwych kosmetyków. Podstawą jest krem pod oczy, który powinien być bogaty w substancje nawilżające i regenerujące, w tym zwłaszcza witaminy A i E, C, ceramidy, elastynę, kolagen, retinol, lipidy, proteiny i koenzym Q10. Może on występować również w postaci żelu. Takie produkty ma w swoim asortymencie np. sklep Tiande.

Pamiętajmy o tym, że dobry specyfik nie może powodować podrażnienia spojówek i musi zapewniać naprawdę długotrwałe nawilżenie oraz wyraźną poprawę elastyczności skóry. Dla kobiet po 30 roku życia zaleca się ponadto stosowanie serum pod oczy, czyli silnie skoncentrowanego preparatu, wzbogaconego o substancje przeciwzmarszczkowe i przeciwutleniacze. Taki kosmetyk wzmacnia napięcie skóry oraz skutecznie ja nawilża, powodując, że jest ona wystarczająco napięta i sprężysta. Dobry rozwiązaniem są też specjalne płatki kolagenowe, które wystarczy nawilżyć i zostawić na skórze przez około pół godziny.

Podziel się z innymi!