/Jak ożywić białe wnętrza?

Jak ożywić białe wnętrza?

Biały kolor od dawna króluje w polskich domach, ponieważ idealnie komponuje się z popularnym w ostatnich latach stylem skandynawskim czy minimalistycznym. Proste i jasne aranżacje są nie tylko piękne, ale również pozwalają na eksperymentowanie z dodatkami. Białe wnętrza można skutecznie ożywić, stosując przede wszystkim oryginalne ozdoby ścienne i nietuzinkowe meble. Mowa tutaj m.in. o estetycznych naklejkach, dekoracyjnych panelach, narożniku z pufą czy tapicerowanej kanapie.

Kreatywność to klucz do sukcesu

Jeśli zależy nam na ożywieniu białych pomieszczeń w mieszkaniu, w pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się na zakup odpowiednich mebli i innych sprzętów. Doskonałym wyborem są zwłaszcza sofy tapicerowane tkaniną lub skórą, witryny kuchenne, krzesła z obiciem, komody, stoliki kawowe i lodówki w niebanalnych kolorach (np. czerwonym lub niebieskim). Można też pomyśleć nad narożnikiem z funkcją spania codziennego, który nie dość, że prezentuje się wspaniale, to na dodatek okazuje się niezwykle użyteczny.

Kolejną kategorię produktów idealnie nadających się do białych wnętrz stanowią wszelkie ozdoby ścienne. Są to dekoracyjne naklejki z wytrzymałego tworzywa sztucznego (do pokoju dziecięcego, salonu, a nawet kuchni), okładziny imitujące cegłę, łatwe w montażu panele (niektóre wersje dostępne na rynku umożliwiają też wyciszenie pomieszczenia), a ponadto reprodukcje obrazów wielkich mistrzów malarstwa i fotografie rodzinne oprawione w efektowne ramki.

Wyjątkowo dobrze sprawdzają się również w roli elementów ożywiających jasne ściany rośliny doniczkowe, kolorowe poduszki (umieszczone na łóżku, kanapach i w innych miejscach) oraz dekoracyjne oświetlenie w postaci stylowych lamp z żarówkami LED-owymi, dającymi światło o różnorodnym zabarwieniu.

Podziel się z innymi!