/Jak ozdobić roślinami mały ogród?

Jak ozdobić roślinami mały ogród?

Mając do dyspozycji niewielki kawałek ziemi, z którego możemy uczynić nasz zielony raj, warto posadzić kilka niewielkich i mało kłopotliwych roślin. Jeśli nasz ogródek ma wielkość dużego tarasu, zrezygnujmy z potężnych drzew i rozłożystych krzewów. Nie sprawdzą się tu iglaki takie jak sosna lub jałowiec, nie zda egzaminu także piękny, aczkolwiek ekspansywny sumak octowy oraz wielki dąb. 

W przypadku małej przestrzeni lepiej zagrają niskie trawy ozdobne oraz niewielkie krzaki mające barwne, pachnące kwiaty. Dobrym pomysłem będzie zasadzenie bujnej lawendy, kilku kępek piórkówki japońskiej, która szybko się rozrasta i paru donic różnego rodzaju hortensji. Rośliny te nie wymagają zbyt wiele uwagi, tak więc nawet największy ogrodowy laik poradzi sobie z nimi bez problemu.

Gdzie zaopatrzyć się w ładne trawy i krzewy

Chcąc stworzyć przyjazny ogród szkółka krzewów ozdobnych może okazać się doskonałym miejscem na zakupy. Takie punkty oferują nie tylko bardzo duży wybór roślin, ale także dysponują fachową i dobrze wykwalifikowaną kadrą, która pomoże nam wybrać egzemplarze dopasowane do naświetlenia naszego terenu zielonego, jak również da wskazówki odnośnie sposobu hodowli. 

Będąc raczkującymi w temacie ogrodnikami, nie porywajmy się na róże lub krzewy wymagające częstego przycinania. Dostosujmy nasadzenia do naszych umiejętności. To pozwoli uniknąć nam nerwów związanych z nieumiejętną pielęgnacją i dużych kosztów, które może pociągnąć za sobą wymiana zasuszonych bądź zwiędłych drzewek oraz pnączy.

 

Podziel się z innymi!