/Jak obliczyć wartość auta przed oddaniem go do skupu?

Jak obliczyć wartość auta przed oddaniem go do skupu?

Skup aut to doskonały sposób na to, by szybko i sprawnie zakończyć sprzedaż samochodu i uzyskać za niego rozsądne pieniądze. Nim jednak auto zostanie oddane do takiego punktu, warto rzetelnie je wycenić. W jaki sposób to zrobić i co brać pod uwagę?

Narzędzie do wyceny auta używanego

Samodzielnie nie jest łatwo to ocenić, szczególnie jeżeli sprzedający nie jest obeznany z aktualnymi cenami poszczególnych marek i roczników. Oczywiście można wziąć pod uwagę ceny, których żądają inni sprzedający, ale będzie to tylko orientacyjna wartość samochodu. O wiele precyzyjniej można go wycenić używając specjalnego formularza, który można znaleźć na przykład na stronie https://www.auto-kurek.pl/formularz-wyceny-auta/. Okazuje się, że aby precyzyjnie wycenić samochód, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Co brać pod uwagę przy wycenie samochodu?

Oczywiście ważne są takie podstawowe elementy, jak marka, rok produkcji, pojemność silnika czy przebieg, ale nie mniej znaczące jest wyposażenie auta, szczególnie to dodatkowe, a także wygląd samochodu z zewnątrz. Ponadto nie da się wykonać profesjonalnej wyceny bez znajomości historii samochodu, przeprowadzonych dotąd napraw oraz uwzględnienia napraw, które czekają przyszłego właściciela. Trzeba również wziąć pod uwagę wszelkie uszkodzenia na skutek stłuczek czy wypadków, jak również termin ważności ubezpieczenia.Na koniec należy zawrzeć informacje o tym, czy auto było garażowane, czy jest polskie, a może sprowadzone oraz ilu miało właścicieli od nowości.

Podziel się z innymi!