/Jak nauczyć się wykonywać wyjątkowe kartki świąteczne?

Jak nauczyć się wykonywać wyjątkowe kartki świąteczne?

Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Oprócz zakupowego szału, dla dużej ilości osób ważne jest także wysyłanie lub wręczanie sobie nawzajem kartek świątecznych. Kartki z łatwością można kupić, jednak te robione ręcznie, zawsze będą wyjątkowe i podarowane prosto z serca. Jednak jak wykonać taką kartkę?

Od czego zacząć?

Najlepiej na początku wybrać wzór, jaki chcemy stworzyć, a do niego dobrać odpowiednią technikę. Przykładowo wzór choinki można wyciąć z zielonego arkusza, nakleić go na kartkę świąteczną, a potem przyozdobić naklejkami i brokatem. Wzory świąteczne każdy dobrze zna, są to choinki, bombki, prezenty, renifery i tym podobne. Wśród kolorów dominuje czerwień, zieleń oraz żółty i złoty.

Natomiast technika zależy od własnych preferencji. Do wyboru są różne, takie jak, na przykład wyżej wspomniana wycinanka, ale także rysunek kredkami czy suchymi pastelami oraz farby akwarelowe, które wymagają nieco ćwiczeń. Każda z tych technik sprawdzi się idealnie przy tworzeniu świątecznych motywów. Na stronie https://akademiarysunku.pl/nauka-rysunku-online-platforma-online-akademii-rysunku/ można znaleźć różne kursy online dotyczące nauki rysunku, w tym jeden poświęcony w pełni tematowi tworzenia świątecznych rysunków, które nadadzą się idealnie do kartek świątecznych.

Podziel się z innymi!