/Jak łatwo wyczyścić produkty z zamszu?

Jak łatwo wyczyścić produkty z zamszu?

Produkty wykonane z zamszu mogą świetnie się prezentować i to nie tylko wtedy, kiedy są nowe. Co prawda, skóra zamszowa jest materiałem wymagającym, jednak znając odpowiednie metody jej czyszczenia, właściwa pielęgnacja nie powinna stanowić problemu. Jak zatem skutecznie odświeżyć zamsz? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Jak czyścić zamsz, by go nie zniszczyć?

Na samym wstępie warto zauważyć, iż skóra zamszowa nie lubi wilgoci. Z tego też powodu czyszczenie produktów z niej wykonanych w pierwszej kolejności powinno odbywać się na sucho. W tym celu należy wykorzystać specjalną szczotkę, przeznaczoną do skór szorstkich. Jej zadaniem jest delikatne wyczesanie zanieczyszczeń spomiędzy włókien, a także ich wygładzenie.

Większe zanieczyszczenia na zamszowych produktach wymagają natychmiastowego wyczyszczenia. Jeżeli jednak nasze buty czy torebka zostaną zabrudzone błotem, należy poczekać, aż przeschną. Wówczas usunięcie ich nie będzie ciężkim zadaniem. Należy mieć także na uwadze, by przemoczonych butów nie suszyć za pomocą suszarki – zdecydowanie lepiej wykorzystać gazety, które włożone do wnętrza obuwia, pochłoną nadmiar wilgoci.

Aby móc zawsze cieszyć się nienagannymi i czystymi produktami wykonanymi z zamszu, warto zaopatrzyć się w specjalne środki do ich pielęgnacji. Są one niezwykle pomocne w usuwaniu mniejszych i większych zabrudzeń, wpływają także na miękkość zamszu. Jeden z nich znajdziemy pod adresem https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html.

Podziel się z innymi!