/Jak elektrostymulacja wspomaga odchudzanie?

Jak elektrostymulacja wspomaga odchudzanie?

Ćwiczenia przy pomocy elektrostymulacji mięśniowej to nowoczesny i niezwykle skuteczny sposób na redukcję wagi. Pozwala on osiągnąć zamierzone efekty w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku. Ta metoda treningu to doskonały wybór dla osób, które są otwarte na nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz pragną dbać o zdrowie i sylwetkę.

Na czym polegają ćwiczenia z elektrostymulatorem?

Trening EMS intensyfikuje wysyłkę impulsów elektrycznych z mózgu do mięśni, dzięki czemu kurczą się one dużo intensywniej. W trakcie treningu osoba ćwicząca zakłada na klasyczny strój specjalną kamizelkę wyposażoną w elektrody pobudzające najgłębsze partie mięśni. Stosuje się również pas na biodra oraz opaski na ramiona i uda. Ćwiczenia są proste i łatwe do wykonania nawet dla początkujących. Idealnym rozwiązaniem jest kostium wykonany w systemie MEONEMS, który zapewnia komfort ćwiczeń dzięki idealnemu dopasowaniu do ciała. Pozbawiony jest on zbędnego okablowania, a dzięki bezprzewodowemu połączeniu ze specjalną aplikacją zapewnia swobodę ruchów i pełną wygodę.

Zalety treningu EMS i korzyści dla zdrowia

Elektrostymulacja mięśniowa to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne treningi na siłowni, a jednocześnie pragną schudnąć, spalić tkankę tłuszczową i rozbudować mięśnie. Elektrostymulator zapewnia te efekty dużo szybciej niż klasyczny trening. Impulsy elektryczne pobudzają nawet głęboko położone mięśnie do wzmożonej pracy, co skutkuje przyspieszeniem metabolizmu i dużo efektywniejszą likwidacją tłuszczu. Dodatkowe zalety to zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa, a także ujędrnienie skóry i dużo mniej widoczny cellulit.

Podziel się z innymi!