/Jak działają suplementy diety ?

Jak działają suplementy diety ?

Suplementy diety to zbiór witamin i minerałów, które mają na celu wspomaganie niedoborów w naszym organizmie. Niektóre z suplementów służą również jako spalacze tłuszczu i pomagają nam podczas procesu odchudzania.

Suplementy można stosować na co dzień, jako wsparcie zdrowej i zbilansowanej diety, ale lekarze zalecają je zazwyczaj w szczególnych wypadkach, jak osłabienie odporności organizmu, ciąża, czy choroba.

Ogólnie suplementy można podzielić na środki prozdrowotne, przyspieszające metabolizm – np. spirulina z algami, zmniejszające łaknienie, substancje zmniejszające wchłanianie tłuszczy i cukrów.
W aptekach widzimy mnóstwo różnych suplementów, które zachwalane są w reklamach. Musimy jednak pamiętać, że suplementy diety nie są lekami i tak naprawdę nikt nie udowodnił ich magicznego wpływu na organizm. Jak wyżej napisano, suplementy mają WSPOMAGAĆ kurację, zdrowy styl życia, czy dietę dla osób, które się odchudzają albo po prostu chcą poprawić samopoczucie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup suplementów, jakichkolwiek suplementów, a nie zmienimy nic w naszym życiu, prawdopodobnie nic się nie zmieni. Równie dobrze moglibyśmy wyrzucić pieniądze w błoto.

Trzeba również pamiętać, że w każdym przypadku najlepszymi suplementami będą naturalne składniki pochodzące z pożywienia, ponieważ suplementy diety w tabletkach lub syropach mają dużo mniejszą przyswajalność. Ponad to samodzielna suplementacja, bez konsultacji z lekarzem, może się skończyć hiperwitaminozą, czyli nadmiarem witamin w organizmie, co może mieć różne negatywne konsekwencje.

Podziel się z innymi!