/Jak dobrać klimatyzator do domu

Jak dobrać klimatyzator do domu

Jeszcze do niedawna klimatyzator dla wielu osób był oznaką luksusu. Dzisiaj jest normalnym elementem w wyposażeniu wielu mieszkań. Może zagościć i w Twoim domu. Warto wiedzieć, jak dobrze wybrać klimatyzator oraz jak poprawnie zamontować klimatyzację. Do wyboru mamy wiele różnych modeli klimatyzatorów (np. przenośny lub split). Pomocy w wyborze na pewno udzielą firmy, które zajmują się klimatyzacją w Bielsku oraz każdym innym mieście.

Klimatyzacja w domu posiada wiele zalet

Jest dużo bardziej efektywny niż zwykły wentylator: jeśli odpowiednio wybierzemy model do wielkości pomieszczenia – będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w największe upały. Klimatyzatory posiadają również precyzyjny układ regulacji temperatury, dzięki temu można ustawić klimatyzacje w taki sposób, aby w pomieszczeniu stale panowała temperatura np. 24oC.

Dodatkowym atutem jest to, że urządzenie automatycznie utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza, a także zapewnia delikatny przewiew.
Ponadto filtry powietrza zamontowane w nowoczesnych modelach pozostawiają je jest czystszym.

Możemy stosować klimatyzatory przenośne albo klimatyzatory split. Pewne modele mają dodatkowy wentylator wspomagający chłodzenie oraz elementy grzejne. Umożliwia nam to używanie klimatyzatora także do dogrzewania pomieszczeń.

Zakup klimatyzatora to poważna decyzja. Należy dobrze dobrać moc klimatyzatora do powierzchni wymagającej chłodzenia. W uproszczeniu obliczania idealnej mocy, można się kierować zasadą – na każde 10 m² pomieszczenia powinien przypaść 1 kW mocy chłodniczej.

Klimatyzator przenośny – jest najtańszy oraz prosty w działaniu, najlepszy do niewielkich pomieszczeniach. Jego wada jest to, że przy uchylonym oknie klimatyzator nie zapewnia dobrej wydajności.

Klimatyzator stacjonarny- rzadko stosuje się w mieszkaniach, nie sprawdza się w małych pomieszczeniach, sporą wadą jest hałas generowany przez ten klimatyzator, jest także trudny w montażu.

Wybór modelu jest sprawą indywidualną, uzależnioną od rodzaju pomieszczeń.
Więcej informacji o klimatyzacji można przeczytać na: https://www.waso-klimatyzacja.pl/klimatyzacja-gliwice.html.

Podziel się z innymi!