/Jak bezpiecznie zamontować akcesoria łazienkowe?

Jak bezpiecznie zamontować akcesoria łazienkowe?

Montowanie dodatkowych rzeczy w łazience może przyprawić o nie lada problemy. Należy uważać na płytki, dobierać haki dostosowane do wagi przedmiotów czy bezpiecznie przenosić lustra. Takie czynności zwykle wymagają pomocy osób trzecich.

Bezpieczne wiercenie w płytkach

Wiercenie w płytkach wymaga wykonania kilku czynności. Najpierw należy dokładnie zaznaczyć miejsce, w którym znajdzie się otwór. Przyklejenie taśmy zmniejsza ryzyko poślizgu wiertła i uszkodzenia płytki. Później można przystąpić do wiercenia na małej prędkości. Gdy przebito się przez szkliwo, zmienia się rodzaj wiertła i wierci się z udarem i na dużej prędkości. Dziura powinna charakteryzować się większą głębokością od kołka, dzięki czemu spokojnie można przytwierdzić akcesoria łazienkowe. Wywiercony otwór oczyszcza się z pyłu. Brak wykonania tej czynności spowoduje, że zamocowanie nie wytrzyma obciążenia.

Montaż bez wiercenia

Coraz częściej występują sytuacje, w których nie jest potrzebne użycie wiertarki. Dużo akcesoriów, a w szczególności różnego rodzaju uchwyty nie wymagają posiadania dodatkowego sprzętu do przytwierdzenia ich w ścianie. Istnieją następujące możliwości mało inwazyjnego przytwierdzania:

– montaż na klej – stosowane się specjalistyczne kleje lub silikony, które nakłada się np. na taflę lustra. Odbywa się to po uprzednim umyciu płytek,

– montaż na taśmę klejącą – za jej pomocą można przymocować np. uchwyt łazienkowy. Wysokiej jakości taśma spowoduje, że element nie ulegnie odklejeniu ani przesuwaniu.

Podziel się z innymi!