/Hokery jako świetny zamiennik krzeseł w kuchni

Hokery jako świetny zamiennik krzeseł w kuchni

Podczas urządzania kuchni kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich mebli. Muszą być one z jednej strony optymalnie wygodne i ergonomiczne, z drugiej zaś zaprojektowane w oryginalnym stylu. W ostatnim czasie wiele osób rezygnuje z zakupu tradycyjnych krzeseł na rzecz hokerów, czyli wysokich stołków barowych wyposażonych w okrągłe bądź kwadratowe siedzisko.  Wiele różnych modeli można znaleźć na https://euforma.pl/kategoria-produktu/pomieszczenia/kuchnia/hokery/.

Konstrukcje funkcjonalne i wyjątkowo estetyczne

Standardowy hoker to specyficzny mebel przeznaczony do siedzenia, który posiada zazwyczaj tapicerowane siedzisko oraz dosyć masywną nogę. Większość dostępnych na rynku modeli prezentuje się bardzo stylowo i gwarantuje użytkownikowi ponadprzeciętny komfort. Wybór konkretnego egzemplarza do własnej kuchni zależy w ogromnej mierze od naszych indywidualnych upodobań, ale też od rodzaju zabudowy oraz jej charakteru. Jeśli wnętrze jest zaaranżowane w stylu klasycznym albo rustykalnym, wówczas najlepszym wyborem okaże się z pewnością hoker drewniany – osadzony na czterech, trzech lub jednej nodze i wyposażony w gustowne oparcie (koniecznie z regulacją wysokości).

Z kolei do pomieszczeń urządzonych bardziej awangardowo znacznie lepszym rozwiązaniem jest hoker z siedziskiem wykonanym z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (o futurystycznym designie). W tym przypadku ogromne znaczenie ma właściwe wyprofilowanie mebla, zwłaszcza gdy ma on stanąć obok barku lub wyspy. W kuchniach skandynawskich i amerykańskich znakomicie sprawdzi się natomiast model skórzany. Wynika to z faktu, że wygląda bardzo elegancko, a na dodatek jest odporny na uszkodzenia.

Podziel się z innymi!