/Gdzie pasuje obraz a gdzie fototapeta?

Gdzie pasuje obraz a gdzie fototapeta?

Ściany są podstawą dekoracji każdego domu i mieszkania. Oprócz istotnej funkcjonalności i pełnienia zadań jednej z konstrukcji budowli, mają spore możliwości dekoracyjne. Już znaczące zmiany uzyskać można przy przemalowaniu ścian, nałożeniu tapety, kafelek czy powieszeniu na nich określonych ozdób. Jednakże nie w każdym przypadku dana forma będzie pasować do formy reszty pomieszczenia. Toteż przystąpieniem do prac warto upewnić się, iż wykonanie faktycznie wkomponuje się w całość.

Jakość i precyzja wykonania

Niemało ważny jest też sposób w jaki tapetujemy czy malujemy dane ściany. Należy użyć do tego właściwych narzędzi oraz kleju, które zapewnią nam długotrwałą żywotność zastosowanego materiału. W nowoczesnych mieszkaniach bezapelacyjnie sprawdzi się fototapeta. Tą zakupić możemy w każdym rozmiarze, a także – w razie użycia jej w mało przystępnej wnęce czy zagięciu – indywidualnie dostosować u firmy ją wykonującej. Co więcej, fototapety oprócz gotowych modeli w sklepach, cechują się możliwością nałożenia na nie jakiegokolwiek obrazu lub grafiki przez nas wybranych.

Bardziej oryginalną i unikalną formą są obrazy na płótnie. Te sprawdzą się u zwolenników klasyki, choć i sztuki nowoczesnej. Mają zróżnicowane właściwości – mogą ocieplić atmosferę danej powierzchni, nadać jej większego prestiżu, a nawet ochłodzić i oziębić. Dlatego obraz powinniśmy wybierać szczególnie rozważnie, zwłaszcza jeśli planujemy umieścić na ścianie więcej takich dekoracji. W takim przypadku nie polecane jest nadmierne odchodzenie od jednego stylu malarskiego do drugiego. Chyba, że obrazy znajdują się w różnych pokojach.

Podziel się z innymi!