/Fotel, sofa, pufy – jak je dopasować do wystroju salonu?

Fotel, sofa, pufy – jak je dopasować do wystroju salonu?

Salon to miejsce w domu, w którym spędza się czas wolny, wypoczywa a czasem też przyjmuje się gości. Jest głównym pomieszczeniem, najbardziej eksponowanym, powinien więc być urządzony funkcjonalnie, wygodnie ale też estetycznie. Oprócz mebli, takich jak szafki, czy regały to sofa i fotele nadają charakter wnętrzu, są jego ozdobą, a ich dobór zależy od tego jaki styl aranżacji chce się uzyskać.

Salon w stylu klasycznym

W klasycznie urządzonym salonie dobrze wygląda sofa, dwa fotele i stolik kawowy. Takie ustawienie zawsze zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Domownicy znajdą tu odpowiednio dużo miejsca do wypoczynku. Dobrze dobrana tkanina obicia i jej kolor pozwolą nadać pomieszczeniu pożądany klimat. Charakteru może mu dodać siedzisko pufa w kontrastowym kolorze, które będzie też dodatkowym miejscem relaksu.

Styl nowoczesny

W nowoczesnej aranżacji salonu warto postawić na sofę w prostej formie, bez ozdobników, najlepiej w kształcie litery L. Będzie ona głównym elementem wystroju, powinna więc mieć kolor zwracający uwagę, ale łączący się z pozostałymi barwami w pomieszczeniu. Zmieści się na niej więcej osób niż na klasycznej sofie, a często ma dodatkową funkcję, po rozłożeniu można na niej spać. W pobliżu takiego mebla bardzo dobrze będzie wyglądać pufa worek, która ma również nowoczesny charakter. Jest lekka, łatwo ją przestawiać w dowolne miejsce.

Fotele retro

W salonie, w stylu retro główną rolę, poza drewnianymi meblami odgrywają fotele. Mają prostą konstrukcję, dłuższe nogi i tapicerowane siedzisko. Najczęściej ustawia się je  po dwa lub trzy, a idealnie dobrana do nich pufa stanowi miejsce do wygodnego ułożenia nóg. Są eleganckie i stylowe, ale nie zapewniają tak dużej wygody jak miękkie sofy.

Podziel się z innymi!