/Formalności związane z uzyskaniem prawa jazdy

Formalności związane z uzyskaniem prawa jazdy

Zanim przystąpi się do egzaminu państwowego, trzeba spełnić kilka warunków. Wiele osób kojarzy przede wszystkim ukończenie kursu składającego się z części praktycznej i teoretycznej, ale to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Przed zapisaniem się do ośrodka, trzeba załatwić szereg formalności, bez których nikt nie zostanie dopuszczony do prowadzenia pojazdu. Ich wypełnienie nie trwa długi, ale nie należy tego przeciągać.

Wszystko, co trzeba zrobić, przed uzyskaniem prawa jazdy

Przed zapisaniem się do ośrodka szkolenia kierowców, trzeba pójść na badania lekarskie w odpowiedniej placówce. Są one przeważnie płatne i nie należy się ich obawiać. Lekarz bada wzrok i sprawność, po czym, decyduje, czy dany pacjent może prowadzić samochód oraz na jakich warunkach ma się to odbywać. Z badaniem lekarskim trzeba udać się do odpowiedniego urzędu, aby uzyskać numer PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę. Do tego jest potrzebny odpowiedni wniosek pobrany ze strony internetowej placówki.

Uzyskanie PKK nigdy nie jest trudnym zadaniem. Za jego pomocą można zapisać się do ośrodka szkolenia kierowców. Najlepiej wybrać go w mieście, w którym będzie się zdawało egzamin. Jeśli ktoś chce dobrze czuć się za kółkiem w trakcie egzaminu, najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego instruktora jakiego posiada każda szkoła jazdy Warszawa jest idealną lokalizacją dla osób które chcą zdać egzamin na terenie stolicy. Kurs składa się przeważnie z 20 godzin zajęć teoretycznych i 30 praktycznych. Po ich zaliczeniu ośrodek aktualizuje numer PKK kursanta, dzięki czemu w bazie będzie on figurował jako osoba po zakończeniu kursu. Dopiero wtedy można zapisać się na egzamin państwowy.

Podziel się z innymi!