/Fizjoterapia dzieci – dla kogo jest przeznaczona?

Fizjoterapia dzieci – dla kogo jest przeznaczona?

Wczesne wykrycie napięcia mięśniowego lub innych wad jest bardzo ważne. Można wtedy wdrożyć rehabilitację i dziecko dogania swoich rówieśników i rozwija się prawidłowo. Rozwój fizyczny jest istotny, ponieważ ma wpływ na inne obszary, takie jak między innymi mowa.

Kiedy udać się do pediatry

Do lekarza z maluchem najlepiej udać się od razu, kiedy zauważysz nieprawidłowości w rozwoju lub coś wzbudzi Twój niepokój. Pediatra zbada dziecko i zdecyduje, czy problem należy konsultować ze specjalistami, czy rozwój przebiega prawidłowo. Jeżeli skieruje Was do wykwalifikowanego specjalisty, nie zwlekaj. Umów się jak najszybciej. 

Rehabilitacja w gabinecie

Fizjoterapia to ćwiczenia, które są wykonywane przez specjalistę. W swoim gabinecie ma on wszystkie potrzebne rzeczy, żeby rehabilitacja przebiegała prawidłowo, a maluch na każdych zajęciach robił postępy. Masaże i ćwiczenia pomagają wzmocnić i rozluźnić mięśnie.

Ćwiczenia w domu

Proste ćwiczenia można wykonywać z dzieckiem w domu, zapytaj o nie swojego fizjoterapeutę. Do wspólnych aktywności warto wykorzystać suchy basen z kulkami, który nie tylko sprawi brzdącowi wiele radości, ale także wpłynie na jego rozwój, a wspólna zabawa dostarczy całej rodzinie wiele frajdy.

Podziel się z innymi!