/Domowe SPA, czyli odprężenie na wyciągnięcie ręki – w co się zaopatrzyć?

Domowe SPA, czyli odprężenie na wyciągnięcie ręki – w co się zaopatrzyć?

Komfort, luksus, odprężenie – te słowa kojarzą tylko pozytywnie. Pobyt w SPA pozwala zadbać zarówno o ciało, jak i o duszę. Relaksuje i wprowadza spokój, zarówno ciała, jak i duszy. Obecnie to już nie tylko luksus dla wybranych, ponieważ SPA można zrobić sobie samemu w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych przedmiotów które pozwolą spędzić wieczór lub weekend na zabiegach pielęgnacyjnych i odprężających.

Co może się przydać?

Jeśli uda się znaleźć kilka wolnych godzin, warto rozważyć opcję stworzenia sobie idealnego wieczoru w swojej łazience. W tym celu warto odpowiednio przygotować pomieszczenie  w którym będą wykonywane poszczególne zabiegi – chodzi o wszelkiego rodzaju olejki eteryczne, świece, kadzidła, maseczki. Tak naprawdę przyda się wszystko to, o czym w tym momencie pomyślimy. Wszystkie zbędne przedmioty warto pochować, natomiast ich miejsce powinny zająć przedmioty które dadzą niezwykły nastrój i klimat. Rozmaite lampiony, kwiaty, płatki róż, bawełniane ręczniki pozwolą poczuć się jak w profesjonalnym gabinecie. Niezbędnym elementem są też świece zapachowe które warto wybrać zgodnie z zasadami aromaterapii. Doskonale sprawdzą się te ekologiczne, których różnorodny wybór oferuje sklep dostępny za pośrednictwem https://giftybox.pl/swiece-sojowe. Domowe SPA nie może obejść się też bez gąbek kosmetycznych oraz ciepłych i miłych w dotyku szlafroków.

Jakie kosmetyki w domowym SPA?

Do najbardziej popularnych zabiegów w domowym SPA należą różnorodne peelingi. Warto rozpocząć od wygładzenia całego ciała na sucho szczotką lub rękawicą do masażu, a następnie użyć peelingu pod prysznicem. Odpowiednia temperatura w łazience oraz optymalna, gorąca woda pobudzi krążenie i rozszerzy pory. Do niej warto dodać sole i kule do kąpieli. Popularne jest także mleko przeznaczone do zabiegów zmiękczających naskórek. Po zakończeniu kąpieli wmasowuje się specjalne kremy oraz oleje w celu nawilżenia skóry. I tym sposobem, bez wychodzenia z domu, można stworzyć sobie cudowne chwile relaksu.

Podziel się z innymi!