/Dlaczego warto zapisać dziecko na sztuki walki?

Dlaczego warto zapisać dziecko na sztuki walki?

Sztuki walki to fantastyczna okazja dla dziecka, aby aktywnie spędzało czas z rówieśnikami. Obawa rodziców, iż zajęcia takie będą wzmagać agresję w dziecku, jest pozbawiona podstaw. W sztukach walki bowiem ogromny nacisk kładzie się na wartości etyczne.

Buduj sprawność ciała i opanuj swój umysł

Sztuki walki oznaczają wszechstronny rozwój fizyczny uczestników treningu. Poprawiają kondycję, koordynację ruchów, także siłę i zwinność. Sztuki walki to jednak przede wszystkim kształtowanie odpowiedniej postawy moralnej. Wbrew powszechnej opinii, uczą one panowania nad agresją i spokoju umysłu. Uczestnicząc w treningach dzieci uczą się dyscypliny i zaangażowania. Podczas takich treningów dziecko może pozbyć się rozpierającej go energii. Wreszcie spędzi chwilę bez telefonu i nauczy się koncentracji na wykonywanej czynności. Podczas treningów sztuk walki dzieci zyskują wiarę we własne możliwości, zwłaszcza gdy osoba prowadząca potrafi wspierać i motywować podopiecznych.

Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej szkoły sztuk walki, gdzie dziecko będzie czuło się docenione i zmotywowane. Takie ośrodki są na wyciągnięcie ręki w większych miastach Polski. Na przykład, ofertę obejmującą sportowe zajęcia dla dzieci Poznań jest miejscem, organizującym je pierwszorzędnie. Zajęcia ze sztuk walki są coraz częściej prowadzone również w mniejszych polskich miejscowościach.

Podziel się z innymi!