/Dlaczego warto przesiąść się z samochodu na rower?

Dlaczego warto przesiąść się z samochodu na rower?

Aktywne spędzanie czasu staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób biega, uprawia nordic walking i jeździ na rowerze. Szczególnie zyskuje właśnie ten ostatni sposób aktywności. Przyczyną tego jest coraz większa popularność roweru oraz wzrastające zatłoczenie miast, które uniemożliwia poruszanie się samochodem. Wiele osób wybiera tego typu pojazd, by poruszać się po okolicy, a nawet po to by, codziennie dojeżdżać do pracy.

Promowanie jazdy rowerem po mieście

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że stanie w porannych i popołudniowych korkach to nic przyjemnego. Wszyscy także zdajemy sobie sprawę z zanieczyszczenia powietrza, które jest powodowane przez samochody. Dlatego niezwykle praktycznie wydaje się skorzystanie z roweru w ruchu miejskim. Istnieją kraje takie jak Niderlandy czy Dania, gdzie takie rozwiązania są niezwykle popularne już od wielu lat. Każdego poranka tysiące mieszkańców miast i wsi, zmierza do pracy i szkół na rowerach.

W Polsce próbuje się wypromować taki model postępowania, chociażby przez udział w różnego rodzaju akcjach jak ta, którą możemy poznać na stronie https://bike2box.com/bikeday. Wiele osób sięga po rower, by ułatwić sobie codzienne życie, uniknąć stresu związanego ze staniem w korach i zadbać o kondycję fizyczną.

Podziel się z innymi!