/Dlaczego dzieci od najmłodszych lat lubią się bawić samochodami?

Dlaczego dzieci od najmłodszych lat lubią się bawić samochodami?

Dzieci w swoich zabawach często naśladują dorosłych, a także lubią wykorzystywać w nich wszelkie zabawki przypominające rzeczywiste przedmioty. I między innymi z tego powodu, często sięgają po samochody i wszelkie pojazdy, które przy okazji pozwalają na wykreowanie wielu scenariuszy zabaw. Z jakiego powodu maluchy przepadają za zabawkowymi samochodami i jak wybrać odpowiedni do ich wieku?

Niewielka zabawka, mnóstwo radości

Samochodziki najczęściej są naprawdę niewielkie i mało skomplikowane w swojej konstrukcji. A jednocześnie potrafią zaangażować dzieci na wiele godzin. Dlaczego tak się dzieje? Duże znaczenie ma tu wspomniane naśladowanie dorosłych, ale też poczucie sprawczości. Maluch chwytając zabawkę w rączkę, sam wprowadza ją w ruch oraz decyduje w jakim kierunku pojedzie. Cieszy to szczególnie najmłodsze, kilkumiesięczny czy roczne pociechy, których zabawy są dość proste. W starszym wieku, dzieci z kolei wymyślają już nieco poważniejsze zabawy, urządzając np. wyścigi samochodowe. I tutaj wkracza zdrowa rywalizacja, którą stanowi ogromną frajdę dla starszaków.

Samochody nawet dla maluchów

Wybór zabawek dla najmłodszych jest ważny nie tylko dla ich rozrywki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Muszą być odpowiednio dostosowane do ich wieku oraz umiejętności. Jakie zatem będą najlepsze dla maluchów? Świetnie sprawdzą się tutaj pojazdy drewniane, które są wykonane z bezpiecznych materiałów oraz są ekologiczne. Drewno jest też solidnym i wytrzymałym materiałem, który przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Z czasem, można zaś urozmaicać kolekcję o samochody wykonane np. z klocków do samodzielnego składania. Każde dziecko będzie zachwycone.

Podziel się z innymi!