/Czym wyłożyć podjazd?

Czym wyłożyć podjazd?

Podjazd garażowy powinien być wykonany starannie z wytrzymałych materiałów. W przeciwnym razie istnieje spore ryzyko, że nie będzie nam służył przez wiele lat, a jedynie przez kilka sezonów. Najczęściej wybieranym materiałem nawierzchniowym jest w tym przypadku tradycyjna kostka brukowa. Posiada ją w swojej ofercie m.in. firma https://tombet.pl.

Wybierajmy wyroby uznanych producentów

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem utwardzania nawierzchni podjazdu jest jej wykonanie z niewielkiej kostki brukowej o grubości około 6 cm. Najlepiej, jeśli będzie zrobiona z naturalnego kamienia (np. granitu, bazaltu, gabro czy porfiru), ponieważ materiał ten wyróżnia się dużą odpornością na ściskanie, ścieranie i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także niepowtarzalnym wyglądem.

Alternatywą jest tańsza, ale nieco mniej wytrzymała kostka betonowa. Pozostałe polecane materiały na podjazd to m.in. gliniany klinkier (nie odbarwia się i jest bardzo trwały) oraz drewno egzotyczne. Pamiętajmy jedynie o tym, aby kupować wymienione elementy od cenionych producentów, gdyż jest to gwarancja wieloletniej eksploatacji. 

Podziel się z innymi!