/Czym jest drukarka do etykiet i jakie ma zastosowanie?

Czym jest drukarka do etykiet i jakie ma zastosowanie?

Każdy przedsiębiorca, zanim zacznie sprzedawać towar, musi spełnić pewne wymagania i normy. Jedną z nich jest identyfikacja produktów, na podstawie etykiety zawierającej niezbędne dane, np. nazwę lub kod kreskowy. Właściwy opis ułatwia znalezienie artykułów, jest także pomocny w optymalizacji pracy magazynu. Takie oznakowanie jest konieczne, jeżeli przedsiębiorstwo posiada system automatycznej identyfikacji. Naklejki z danymi można zamówić u firmy zewnętrznej, albo wykonać je samodzielnie przy użyciu odpowiedniego sprzętu, którym jest drukarka do etykiet. Może ona być również przydatna w procesie segregowania i opisywania dokumentów, a nawet książek w bibliotece, czy próbek laboratoryjnych.

Typy drukarek do etykiet

Dostępne na rynku modele możemy podzielić na przemysłowe, półprzemysłowe, a także biurkowe, przenośne oraz dedykowane do kart plastikowych i RFID. Producenci często dołączają do sprzętu niezbędne oprogramowanie do etykiet i oznaczeń. Drukarki kodów kreskowych możemy podzielić na dwa typy: termiczne i termotransferowe, o których można przeczytać więcej na stronie https://www.4labels.pl/blog/druk-termiczny-a-termotransferowy.html.

Typ pierwszy charakteryzuje możliwością drukowania tylko na papierze termicznym i nie jest zalecany jeżeli ma być oznaczeniem długotrwałym, bądź zostanie wystawiony na działanie warunków atmosferycznych. Drugi rodzaj daje efekt odporny na ścieranie i może być wykonany zarówno na papierze jak i na folii. Przed zakupem należy poczytać informacje i w zależności od potrzeb nabyć taką drukarkę, która będzie miała odpowiednie parametry. Wybrana precyzyjnie posłuży w firmie przez długie lata, dając możliwość szybkiego tworzenia dużej liczby kart samoprzylepnych.

Podziel się z innymi!