/Czy zabiegi laserowe na twarz są bezpieczne?

Czy zabiegi laserowe na twarz są bezpieczne?

Od kilku lat bardzo dużą popularnością wśród klientów gabinetów medycyny estetycznej i salonów urody cieszą się zabiegi laserowe na twarz. Są one bowiem znakomitym sposobem na wyeliminowanie nieestetycznych zmian skórnych, takich jak choćby zmarszczki mimiczne, przebarwienia, trądzik, naczynka, włoski czy blizny. Wykonuje się je najczęściej z użyciem nowoczesnych laserów diodowych, frakcyjnych oraz typu Q-switch. Wymienione urządzenia są dostępne w ofercie dostępnej na https://abacosun.pl/urzadzenia.

Nie obawiajmy się skutków ubocznych

Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne dla pacjentów, ponieważ przeprowadza się je z zastosowaniem odpowiednio dobranej metody. Poza tym robi to zawsze wykwalifikowany kosmetolog albo lekarz ze stosownym przygotowaniem. Oczywiście podstawowym warunkiem udanej procedury jest używanie innowacyjnego aparatu laserowego, dzięki któremu ból zostaje ograniczony do minimum (a niektórzy nie czują go wcale). Salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej nierzadko zaopatrują się w tego rodzaju sprzęt m.in. w tym profesjonalnym sklepie: https://abacosun.pl/.

Dla większości osób duże znaczenie ma również fakt, że omawiane zabiegi wywołują jedynie nieznaczne skutki uboczne. Może to być lekkie zaczerwienienie skóry, obrzęk tkanek lub uczucie swędzenia. Wszystkie te symptomy są na szczęście naturalnym zjawiskiem towarzyszącym terapii i po jakimś czasie ustępują samoczynnie – zazwyczaj po upływie kilku godzin, ewentualnie dwóch lub trzech dni. Dodajmy, że zabieg laserowy w żaden sposób nie ogranicza możliwości podejmowania codziennych obowiązków w dniu jego wykonania. 

Podziel się z innymi!