/Czy warto przenieść się do dużego miasta?

Czy warto przenieść się do dużego miasta?

Wiele osób z mniejszych miejscowości zastanawia się często, czy warto zmienić miejsce zamieszkania i wyprowadzić się do dużego miasta oraz jakie niosłoby to za sobą korzyści. Sprawdźmy, jakie plusy mieszkania w dużych miastach widzą osoby, które już przeniosły się do nich z okolic i co w życiu w mieście jest dla nich najważniejsze.

Więcej pracy – większe możliwości

Bez dwóch zdań punktem numer jeden wśród zalet mieszkania w dużym mieście jest dostęp do wybór pracy – zarówno tej wykwalifikowanej, oferowanej specjalistom, jak i tej dla osób nie posiadających szczególnego wykształcenia ani umiejętności technicznych. Duże miasta notują też zdecydowanie lepsze zarobki wypłacane pracownikom, co pozwala im z czasem na nabycie w działach np. nieruchomości Szczecin, Gdańsk czy Poznań własnego mieszkania. Przy zatrudnieniu na wsi lub w małych miejscowościach wypracowanie zdolności kredytowej do kupienia własnego mieszkania jest niemal nieosiągalne.

Poza pracą, ważną korzyścią mieszkania w mieście jest również szeroki dostęp do oferty kulturalnej. Kina, teatry, muzea, centra rozrywki dla dzieci i dorosłych – to wszystko można znaleźć tylko w mieście. Dużo większy jest też dostęp do ciekawych ofert mieszkań na sprzedaż w Szczecinie czy innych większych miastach. Na wsiach oraz w małych miejscowościach rynek mieszkaniowy praktycznie się nie rozwija, a młode osoby pragnące posiadać własne “eM” nie mogą na to zwykle liczyć wcześniej niż po wyprowadzeniu się sąsiadów i wystawieniu ich domów na sprzedaż, albo po odejściu starszych osób z własnej rodziny.

Podziel się z innymi!