/Czy warto inwestować w stare motocykle?

Czy warto inwestować w stare motocykle?

Stare motocykle to nie tylko możliwość cofnięcia się w czasie i powrotu do dawnych, zapomnianych lat. To również inwestycja, która w pewnych warunkach może nawet uczynić z nas bardzo bogatych ludzi. Sprawdzamy czy warto inwestować w zabytkowe motocykle i jak sprawić, by wzrosła ich wartość. Dowiemy się także, kiedy jest najlepszy czas, aby sprzedać zabytkowy jednoślad, by jak najwięcej na tym zarobić.

Przed zakupem

Decyzja o kupnie zabytkowego motocykla musi być dobrze przemyślana. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakie maszyny będą w najbliższym czasie na topie, co oznacza, że ich cena będzie rosła. Najlepiej sprawdzić w sieci tabele cen poszczególnych modeli. Dowiemy się na przykład, że model MZ TS 250 jest coraz bardziej poszukiwanym i coraz rzadziej występującym motocyklem z czasów PRL. Dobrym pomysłem może być zakup takiej bądź innej, podobnej maszyny, która niedługo z pewnością stanie się bardzo pożądana na rynku, a jednocześnie będzie coraz rzadziej występować.

Renowacja i sprzedaż

Zapewne nie uda się nam tanio kupić starego motocykla w idealnym stanie. Dlatego też trzeba wziąć pod uwagę koszt części i trudność wykonywania napraw. Warto sprawdzić na popularnych portalach z częściami, ile kosztują podzespoły do różnych motorów. Dobrze też poczytać poradniki do samodzielnego wykonywania napraw. Będziemy w ten sposób bogatsi o wiedzę w zakresie tego, czy nie porywamy się czasem z motyką na słońce. Dobry moment na sprzedaż motocykla i zarobienie na nim sporych pieniędzy jest wtedy, gdy z rynku zniknie już niemal wszystko, co nadaje się jeszcze do odnowienia i kosztuje rozsądne pieniądze za swój stan. Wtedy wartość motorów po renowacji zacznie się stabilizować i nie będzie już dalej wzrastać w tak szybkim tempie, co stwarza dobry moment na sprzedaż.

Podziel się z innymi!