/Czy po studiach w Anglii łatwiej znaleźć pracę?

Czy po studiach w Anglii łatwiej znaleźć pracę?

Wiele lat trzeba było czekać na ten moment. Marzenia poprzednich pokoleń o Zachodzie spełniły się. Od 2007 roku, gdy granice zostały otwarte, a dostępność do tamtego świata nie stanowi już żadnego problemu, wiele osób decyduje się nie tylko na wakacyjne podróże, ale także edukację poza Polską. Być może ze względu na powszechność języka angielskiego to właśnie Wielka Brytania stała się głównym kierunkiem wyjazdów.

Czy Zachód jest wart zachodu?

Międzynarodowa matura wymaga zdecydowanie więcej pracy niż standardowa, a to właśnie ona jest przepustką do zagranicznych placówek edukacyjnych. Ze względu na dużą konkurencję, aby zagwarantować sobie miejsce na wymarzonej uczelni, należy napisać ją na bardzo wysokim poziomie. Już fakt jej zdawalności może być dla pracodawcy sporym atutem. Kierunki studiów w Anglii z pewnością stanowią przyczynek do podjęcia decyzji o wyjeździe z kraju, ponieważ oferta edukacyjna jest tam bardzo bogata.

Możliwość wyspecjalizowania się w danej dziedzinie, a dodatkowo poszerzenie horyzontów poprzez zmianę otoczenia i poznanie kręgu kulturowego w kontakcie bezpośrednim skłania do złożenia dokumentów na uczelniach w Wielkiej Brytanii. Obycie w danym środowisku może również mieć znaczenie dla osoby nas zatrudniającej w szczególności, jeśli wysyłamy aplikację do firmy międzynarodowej.

Pobyt w obcym kraju zazwyczaj skutkuje polepszeniem znajomości języka. W przypadku studiowania lingwistyki absolwent bez problemu powinien znaleźć pracę w Polsce np. jako tłumacz. O innych zaletach kształcenia się w tym kierunku można przeczytać na https://swift.edu.pl/kierunki-studiow/lingwistyka/.

Już sam fakt włożenia wysiłku w próbę dostania się na studia w Anglii, a następnie ich rozpoczęcie ma wiele zalet. Dyplom brytyjskiej uczelni to ogromna szansa na otrzymanie w Polsce wymarzonej pracy dający przewagę w stosunku do innych kandydatów.  Ze względów historycznych i wynikających z nich ograniczeń zachodnie państwa zawsze będą rodzajem spełnienia.

Mimo że przepływ informacji, towarów, trendów jest w dzisiejszych czasach natychmiastowy, osoby z wykształceniem zdobytym za granicą zawsze będą lepiej postrzegane w oczach pracodawców. Wynika to z jednej strony z polskich doświadczeń, z drugiej z niepodważalnego wysokiego poziomu kształcenia w szczególności na najbardziej prestiżowych uczelniach.

Podziel się z innymi!