/Co wpływa na przytulną atmosferę w domu?

Co wpływa na przytulną atmosferę w domu?

Każdy z nas przykłada szczególną uwagę do aranżacji swojej przestrzeni życiowej. Dom nie bez powodu kojarzy się z miejscem bezpiecznym, do którego z chęcią wracamy po całym dni pracy. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby było w nim miło, a przede wszystkim przytulnie. Jak zatem urządzić mieszkanie i utrzymać w nim właśnie taką atmosferę?

Sposoby na klimatyczną aranżację wnętrz

Na przytulną atmosferę w domu składa się wiele czynników, dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś w swoim guście. Nie musimy oczywiście stosować wszystkich sprawdzonych patentów, bowiem zgodnie ze znanym przysłowiem, co za dużo to nie zdrowo. Na jakie akcenty powinniśmy zdecydować się aby zagwarantować przytulną atmosferę naszego wnętrza?

Na ciepły nastrój naszego pomieszczania wpływa przede wszystkim dobór odpowiednich barw. Najlepszym wyborem będą różne odcienie beżu, jasna zieleń lub oliwka jak i brudny róż. Warto zdecydować się także na kominek w salonie. Jest to bowiem pokój w którym relaksujemy się po ciężkim dniu, spędzamy czas z rodziną i znajomymi oraz celebrujemy święta. Ciepło kominka z pewnością rozgrzeje wszystkich przybyłych i pozwoli miło spędzić czas.

Urządzając wnętrze nie możemy zapomnieć także o świetle. Oświetlenie dla domu to zdecydowanie jeden z istotniejszych elementów wpływających na przytulną atmosferę. Mogą to być zarówno lampy stojące, jak i lampy sufitowe lub oświetlenie punktowe. W każdym wnętrzu trafionym wyborem będą również dodatki wykonane z naturalnego drewna w postaci stolika lub półek, które bardzo dobrze komponują się z białymi meblami.

Podziel się z innymi!