/Co to jest kołdra półpuchowa?

Co to jest kołdra półpuchowa?

Jednym z popularnych sposobów na wypełnienie kołdry jest zastosowanie półpuchu. Co kryje się za tą nazwą i dlaczego tylko pół? A może aż?

Czym jest półpuch?

Wypełnienie to jest mieszanką złożoną z pierza i puchu. Półpuch charakteryzuje się wyjątkową sprężystością i większą objętością niż puch lub pierze. Produkty wykonane z wykorzystaniem półpuchu są cenione za wysokie walory termoizolacyjne, przy czym są stosunkowo lekkie i posiadają wysoką przepuszczalność powietrza. Niewątpliwą zaletą tychże produktów jest również fakt, iż wykorzystanie półpuchu jest tańsze od wypełniaczy w postaci puchu czy pierza. Przekłada się to na niższe ceny asortymentu zawierającego w sobie ową mieszankę, co dotyczy także, a nawet w szczególności kołder.

Gdzie szukać?

Na polskim rynku działa wielu producentów, jak chociażby Moker, oferujących wysokiej klasy produkty wykonane z użyciem półpuchu. W dobie Internetu najbardziej efektownym sposobem na znalezienie odpowiedniej pierzyny półpuchowej jest skorzystanie z szerokiej gamy usług sklepów online. Większość znaczących dystrybutorów i producentów posiada takowe sklepy, dostępne na swoich stronach internetowych.

Mając tak szeroki wybór warto zwrócić uwagę na szczegóły. Duża część sklepów oferuje bowiem półpuch złożony w 80 procentach z pierza i w 20 procentach z puchu, natomiast półpuch najlepszej jakości powinien być mieszanką, do powstania której wykorzystano tyle samo puchu co pierza. Wówczas wypełniacz ten odznacza się wyjątkowymi walorami, a materiał jest wygodny i przyjemny dla ciała.

Podziel się z innymi!