/Co przyda się do pracy na wysokościach?

Co przyda się do pracy na wysokościach?

Wszystkie prace na wysokości wiążą się z podwyższonym ryzykiem upadku, który może się skończyć utratą zdrowia lub nawet życia. Z tego powodu wymagają zastosowania konkretnych narzędzi i akcesoriów gwarantujących odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jednymi z powszechnie wykorzystywanym urządzeń są m.in. żurawie w wersji mini, charakteryzujące się kompaktową budową, dobrą zwrotnością i możliwością poruszania się po zróżnicowanym gruncie. Można je kupić lub wynająć na https://jekko.com.pl/

Nie zapomnijmy o osprzęcie osobistym

Prace na wysokości to czynności realizowane co najmniej 1 m nad powierzchnią ziemi – np. na platformach wzniesionych, rusztowaniach, drabinach albo dachach. Takie miejsce musi zostać zawsze odpowiednio oznakowane i zabezpieczone poręczami ochronnymi, ograniczającymi możliwość upadku. Podstawowym urządzeniem służącym do transportowania pracowników na stosowną wysokość powinien być podnośnik teleskopowy (ewentualnie przegubowy) o maksymalnym wychyleniu zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Z kolei do przenoszenia materiałów wielkogabarytowych (np. szyb) idealnie nadaje się wspomniany już żuraw, który ze względu na niewielki rozmiar można przewieźć windą towarową. Jeśli interesują nas mini żurawie Wrocław jest miastem, gdzie działa kilka firm zajmujących się ich wynajmem. Do niezbędnych elementów wyposażenia pracownika zaliczamy natomiast: szelki bezpieczeństwa w postaci specjalnej uprzęży, wytrzymały kask, solidne obuwie z doskonałą przyczepnością (antypoślizgowa podeszwa, raki itp.), rękawice wyposażone w gumowe paliczki oraz liny z zaczepami i zaciskami (samohamującymi i samozaciskowymi).

Podziel się z innymi!