/Co powinno mieć największe znaczenie podczas zakupu opon zimowych do samochodu?

Co powinno mieć największe znaczenie podczas zakupu opon zimowych do samochodu?

Wybór odpowiednich opon zimowych do samochodu to gwarancja lepszego bezpieczeństwa i odpowiedniego komfortu podróżowania. Zasypane śniegiem drogi to dla wielu kierowców prawdziwy problem. Dobrej jakości opony zimowe sprawiają, że nasza podróż staje się bezpieczna, a ruszenie z parkingu nie powoduje szybszego bicia serca.

Wysokość bieżnika to nie wszystko!

Wiele osób oceniając stan opon zimowych sprawdza wyłącznie grubość bieżnika. Nie da się ukryć, że jest to istotny element, który pozwala ocenić stan ogumienia w naszym samochodzie. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik jakości naszych opon.

Mało kto zwraca uwagę na datę produkcji. Trzeba wiedzieć, że opona zimowa jest stosunkowo miękka. Dzięki temu uzyskujemy poprawę przyczepności w chłodnych warunkach. Niestety z czasem zaczyna twardnieć. Kilkuletnia opona traci więc jeden ze swoich najważniejszych atutów! Stare ogumienie nawet pomimo posiadania odpowiedniej grubości bieżnika powinny być wymienione. Jest bowiem narażone na pęknięcie.

Na co zwrócić uwagę kupując opony?

Decydując się na zmianę kierujmy się zasadą, że lepiej kupić gorszy produkt w sklepie niż opony renomowanego producenta z rynku wtórnego. Komplet zimowego ogumienia średniej jakości to wydatek około 1000 zł. Warto jednak zaznaczyć, że na takich oponach pojeździmy przynajmniej kilka lat.

Nie kierujmy się wyłącznie ceną. Ogromną popularnością ciszą się w ostatnim czasie tanie opony chińskich producentów. Wydaje się jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie wybór renomowanych marek, które od lat działają na naszym rynku. Jeśli więc szukamy opon dobrej jakości, to warto zapoznać się z ofertą, dostępną pod adresem https://plusgum.pl/producenci-opon/debica.

Wybierając opony zwróćmy uwagę na datę produkcji. Jest ona zakodowana na rancie każdej opony – im młodsza, tym lepsze będzie mieć właściwości.

Podziel się z innymi!