/Co powinien posiadać dobry hotel?

Co powinien posiadać dobry hotel?

Wybierając się w podróż i planując pobyt w hotelu, z pewnością nie mamy zamiaru wozić ze sobą własnej pościeli. Z drugiej strony, osoby obawiające się o standardy higieniczne hotelu mają określone wymogi odnośnie jego wyposażenia.

Wysokiej jakości pościel i ręczniki

Spanie pod cudzą pościelą, a tym bardziej używanie obcych ręczników bywa czynnością niekoniecznie przyjemną. Dobrze jest mieć pewność, że te elementy wyposażenia hotelowego pokoju są czyste i higieniczne. Dobry hotel powinien zrezygnować z pościeli wypełnionej pierzem, czy puchem, na rzecz takiej, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Mowa tutaj o pościeli, którą można prać w pralce. Kołdra antyalergiczna i poduszki, powinny być standardem we współczesnych hotelach.

Kolejnym aspektem przemawiającym za ich używaniem są coraz częściej występujące dolegliwości alergiczne. Pościel antyalergiczna pozwala na maksymalne ograniczenie alergenów, a tym samym zapewnia maksymalny komfort gościom.

W kwestii ręczników, dobrym wyborem są ręczniki frotte. W przeciwieństwie do swych syntetycznych lub mieszanych odpowiedników, można je poddawać działaniu wysokiej temperatury. Pranie w ponad sześćdziesięciu stopniach, a nawet prasowanie nie wpłyną na ich jakość.

Należy zaznaczyć, że to właśnie sześćdziesiąt stopni jest graniczną temperaturą, w której ginie większość bakterii, grzybów, wirusów i pasożytów, w tym także insektów takich jak wszy i pluskwy. Oprócz oczywistych korzyści w kwestii sanitarnej ręczniki frotte są puszyste, przyjemne oraz niezwykle dobrze chłoną wodę. Różne ich modele można nabyć m.in. na . https://nyks.pl/reczniki-frotte.

Podziel się z innymi!