/Co można oddać na złom?

Co można oddać na złom?

Jeżeli posiadamy bardzo stary i nienadający się już do sprzedaży samochód, możemy oddać go na złomowisko. Dzięki temu odzyskamy część środków, które będziemy mogli dołożyć do zakupu nowego auta. Czy jednak skupy przyjmują wszelkiego rodzaju pojazdy? Postanowiliśmy sprawdzić czy można oddać tam każdy samochód.

Bez przeglądu

Zazwyczaj ze starym autem mamy taki problem, że nie może ono już przejść przeglądu technicznego. To z kolei powoduje, że nie możemy nim legalnie poruszać się po drogach, a naprawa zwykle jest zbyt droga, by była opłacalna. Właśnie z tego powodu nie możemy też pojazdu sprzedać, ponieważ mało kto będzie zainteresowany zakupem samochodu, w którego trzeba będzie z miejsca włożyć więcej, niż wynosi jego wartość. Na szczęście takie auta bez problemu przyjmuje punkt prowadzący złomowanie aut w Koszalinie. Nawet jeśli nie możemy udać się na miejsce pojazdem na kołach, to zostanie po niego przesłana laweta.

Bez ubezpieczenia

Również samochód nie posiadający ubezpieczenia OC możemy bez kłopotów oddać na złomowisko. Trzeba jednak pamiętać, że obowiązek posiadania OC ustanie dopiero w momencie, gdy wyrejestrujemy pojazd w wydziale komunikacji odpowiedniego dla nas urzędu. Jeżeli wcześniej miała miejsce przerwa w ubezpieczeniu, to będziemy musieli niestety zapłacić wyrównanie dla towarzystwa ubezpieczeniowego, które ostatnio wystawiało polisę OC dla tego pojazdu. Jednak nie musimy obawiać się, że punkt złomujący auta nie przyjmie od nas samochodu bez przeglądu, OC, tablic rejestracyjnych i innych dokumentów.

Podziel się z innymi!