/Co może nam się przydać gdy w domu jest małe dziecko?

Co może nam się przydać gdy w domu jest małe dziecko?

Narodziny dziecka wiążą się z wielkimi przygotowaniami i dużymi zakupami. Chociaż noworodek jest malutki, to potrzebuje dużo akcesoriów, które pomogą mu w bezpiecznym i prawidłowym wzrastaniu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów przeznaczonych dla młodych rodziców. Jak w tym wszystkim nie zwariować i nie obciążyć zbytnio budżetu rodzinnego? Przede wszystkim warto zrobić listę rzeczy najpotrzebniejszych oraz opcjonalnych.

Tworzymy listę must-have

Jako absolutnie niezbędne należy uznać łóżeczko, kołyskę lub kosz (w zależności od upodobań rodzica) oraz wózek głęboki i fotelik samochodowy. Następnie cały zestaw związany z higieną maluszka, czyli odpowiednie płyny i kremy, pieluchy, podkłady, proszek do prania, chusteczki nawilżane, wanienka, itd. Kolejnym ważnym punktem są tekstylia (kocyk lub becik, prześcieradło) i odzież. Na końcu, chociaż równie ważne, są akcesoria zapewniające bezpieczeństwo, czyli monitory oddechu, zatyczki do kontaktów, zabezpieczenia na ostre rogi mebli i na przesuwne drzwi. Noworodek szybko rośnie, a skoro jesteśmy w trakcie przygotowań domu dla małego dziecka, to warto pomyśleć o wszystkim, bo za 4 miesiące możemy o tym nie pamiętać, a już wtedy zabezpieczenia mogą być bardzo potrzebne.

Zakupy z głową

Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, dobrze jest zapoznać się z różnymi ofertami sklepowymi oraz różnymi rozwiązaniami, które pomagają zaoszczędzić pieniądze. Sprawa dotyczy głównie wózków, ponieważ nie są one tanie, a używa się ich dość długo. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wózki 2w1 (dostępne w wielu modelach i wariantach np. https://mamaija.pl/wozki-dzieciece/wozki-wielofunkcyjne/wozki-gleboko-spacerowe-2w1.html.

Podziel się z innymi!