/Co lepsze – narożnik czy sofa

Co lepsze – narożnik czy sofa

Wymiana mebli w salonie może być okazją do próby odświeżenia jego wizerunku lub kompletnej zmiany stylu prowadzącego. Nie musimy dokonywać pełnoprawnego remontu, aby do tego doszło – często wystarczy precyzyjnie i dokładnie przemyślana zmiana i ustawienie mebli. Dodając do tego parę akcesoriów dekoracyjnych możemy stworzyć zupełnie nowe miejsce.

Zmieniając wystrój należy zacząć od podstaw, toteż musimy zadać sobie pytanie czy interesuje nas zakup narożnika czy sofy. Po pierwsze, jeśli nasz salon jest większych rozmiarów nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić bardziej oryginalną sofę. Jeśli jednak, jego powierzchnia nie należy do największych powinniśmy się skupić na dobraniu do niego właściwego narożnika. Umiejscowienie tego mebla sprawi, iż nasze wnętrze nie straci zbytnio na przestrzenności, a dzięki optymalnemu umieszczeniu narożnika może nawet zyskać – zbyt duża i obszerna sofa w takim przypadku mogłaby pomieszczenie stłamsić i spowodować, że optycznie wydawałoby się bardziej ciasne niż w rzeczywistości.

Do mniejszych wnętrz dobrym rozwiązaniem okażą się także narożniki z funkcją spania – taka rozbudowana propozycja pozwoli zwiększyć funkcjonalność naszego mieszkania. Mebel ten przyda się zwłaszcza, jeśli ktoś będzie u nas nocował, a nie posiadamy, chociażby pokoju gościnnego. Znajomi z pewnością docenią wygodę, jaką taki narożnik daje. Dla powierzchni większych sofy rozkładane o nowoczesnym designie okazać się mogą strzałem w dziesiątkę. Dokładając do tego bardziej abstrakcyjny lub klasyczny kształt – w zależności od upodobań – będziemy w stanie stworzyć salon idealny.

Podziel się z innymi!