/Co kupić przed narodzinami pierwszego dziecka?

Co kupić przed narodzinami pierwszego dziecka?

Czas ciąży kojarzy się z wielkimi przygotowaniami, które obejmują wszystkie sfery życia. Stworzenie wyprawki dla malucha to dla przyszłych rodziców radość, która wprowadza ich w świat nowego członka rodziny. Warto spojrzeć na kompletowanie rzeczy w sposób praktyczny — wszak będą one potrzebne już od pierwszych chwil życia. Wbrew pozorom to od rzeczy, które kupią przyszli rodzice, zależy szeroko rozumiany spokój, wygoda i komfort.

Ubrania i inne rzeczy

Pamiętajmy, że maluch szybko rośnie i z najmniejszego rozmiaru wyrośnie w ciągu dwóch miesięcy, a czasem nawet szybciej. Wystarczająca ilość to 6 – 7 kompletów złożonych z body, śpioszków, kaftaników lub pajacyków. Do tychże należy dołożyć po dwie czapeczki cieplejsze i lżejsze oraz skarpetki frotté (bez gumek ściągających) i „rękawiczki” – otulacze na maleńkie dłonie. W zależności od pory roku potrzebny będzie kombinezon lub kurteczka oraz rożek, w którym maluch będzie się czuł bezpiecznie.

Kolejną rzeczą są pieluchy. Zdecydowana większość rodziców wybiera jednorazowe, nie mniej w wyprawce nie powinno zabraknąć pieluch tetrowych, które okazują się pomocne podczas karmienia, kąpania i wielu innych czynności. Poza tym są ratunkiem w sytuacjach, w których skóra niemowlaka nie toleruje kontaktu z pampersami. W połączeniu z majteczkami ochronnymi mogą być używane w swoim pierwotnym przeznaczeniu. Warto podkreślić, że jakość wykonania tradycyjnych i naturalnych pieluch jest przyjazna dla niemowląt i nie wymaga żmudnego gotowania znanego mamom sprzed pokoleń.

Nie tylko na spacer

Uzupełnieniem wyprawki odzieżowej powinien być kocyk dziecięcy, który będzie towarzyszył dziecku podczas spaceru. Miły w dotyku oraz odpowiednio ciepły pozwala na dokładne otulenie malucha. Ponadto jest nieodzowny w cieplejsze dni i noce, kiedy stosowanie rożka lub kołderki skutkuje przegrzaniem dziecka. Biorąc pod uwagę jego praktyczne zastosowanie, można pokusić się o modele dostosowane do nosidła, które rozwiążą problem otulenia malca podczas podróży samochodem, czy sytuacji, w której wybieramy nosidło zamiast gondoli wózka. Duży wybór kocyków można znaleźć na https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-NIEMOWLAT_KOCYKI-MINKY-1418.html

Podziel się z innymi!