/Co kupić dziadkom pod choinkę?

Co kupić dziadkom pod choinkę?

Przed nadejściem świąt Bożego Narodzenia wiele dzieciaków ma dylemat, co podarować swoim dziadkom pod choinkę. Z pewnością nie warto popadać w schematy i decydować się na kapcie, filiżanki, skarpety czy inne oklepane pomysły. Współcześnie starsi ludzie są bowiem w większości osobami aktywnymi ruchowo, które z lubością realizują własne zainteresowania – często bardzo nietypowe. 

Nie bójmy się nowinek technicznych

Idealne prezenty na święta dla dziadków to m.in. rozmaite gadżety elektroniczne przydatne w codziennym życiu. Mowa tutaj zwłaszcza o wielofunkcyjnym smartfonie (do kontaktu z wnukami i serfowania po internecie), tablecie, czytniku e-booków, nawigacji GPS do samochodu, narzędziach warsztatowych zasilanych prądem (wiertarka, wkrętarka, pilarka, szlifierka itp.), ciśnieniomierzu z mankietem na ramię czy smartbandach na rękę precyzyjnie monitorujących aktywność użytkownika (dla bezpieczeństwa).

Oprócz tego dziadkowie będą zadowoleni z rozwiązań typowo sportowych, takich jak choćby kijki do nordic walkingu, mata do jogi albo karnet na basen bądź na lekcje tańca. Dla starszych tradycjonalistów dobrym wyborem będzie natomiast gra w scrubble, poduszka dopasowująca się do kształtu głowy, termofor umieszczony w dekoracyjnym materiale, torba zakupowa na kółkach i porządny koc wykonany z mikrofibry, polaru, ewentualnie wełny. 

Prezentem może być też:

– organizer na leki

– prawidła do eleganckich butów

– karafka na szlachetne alkohole

– piękny album na zdjęcia rodzinne

Podziel się z innymi!