/Co daje ubezpieczenie AC?

Co daje ubezpieczenie AC?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC (inaczej autocasco) co prawda nie jest obowiązkowe. Wiele osób decyduje się jednak dobrowolnie na jego wykupienie. Dlaczego tak się dzieje? Co daje to ubezpieczenie? O tym wszystkim przekonacie się czytając dzisiejszy artykuł.

Warto wiedzieć, że każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni przed odpowiedzialnością oraz kosztami związanymi ze szkodami, które dana osoba wyrządzi pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Do czego jest jednak potrzebne jest ubezpieczenie AC? Trzeba podkreślić, że jest to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od rozmaitych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC chroni pojazd między innymi w przypadku jego uszkodzenia lub kradzieży. Co ciekawe, dokonując uszkodzenia nawet z własnej winy można ubiegać się o zwrot części kosztów, które są potrzebne do przywrócenia samochodowi pełnej sprawności. Należy zaznaczyć, że ubezpieczenie AC nie jest stałe i różni się w zależności od danego ubezpieczyciela. Dobrze jest przed podjęciem ostatecznej decyzji w tym temacie porównać oferty różnych ubezpieczycieli, aby zagwarantować sobie jak najszerszy zakres ochrony oraz jak najbardziej korzystne stawki.

Badania pokazują, że ubezpieczenie AC najczęściej służy kierowcom do zabezpieczenia posiadanego pojazdu przed kradzieżą. Nie może zatem dziwić, że z tej opcji często korzystają właściciele drogich samochodów, które teoretycznie bardziej są narażone na działania przestępców.

Podziel się z innymi!