/Co daje dieta bogata w witaminy i minerały?

Co daje dieta bogata w witaminy i minerały?

Dieta bogata w witaminy i minerały to gotowy przepis na dobrą kondycję psychiczną i fizyczną przez cały rok. Życie w biegu, stres w pracy, nerwy w szkole – praktycznie na każdym kroku czyhają na nas sytuacje, które osłabiają nasz organizm. Jeśli nie podejmiemy walki, bardzo szybko przekonamy się w jaki sposób brak odpowiednich suplementów może wpłynąć na nasze ciało.

Jak zapobiegać?

Bez odpowiedniej suplementacji nasz organizm bardzo szybko przestanie działać tak, jak powinien. Niedobór witamin i minerałów, to najczęstsza przyczyna wielu chorób. Jeśli czujemy się zmęczeni i przytłoczeni codziennymi, niekoniecznie wymagającymi obowiązkami, to pierwszy znak, że naszemu organizmowi czegoś brakuje.

W naszej domowej apteczce powinny znajdować się preparaty witaminowe takie jak Swanson magnez i Swanson witamina C, których korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego ciała został udowodniony naukowo. To właśnie niedobór magnezu i witaminy C, sprawia, że jesteśmy osłabieni i brakuje nam życiowej werwy.

Magnez wpływa korzystnie na koncentrację, prawidłową pracę serca i działa uspokajająco, zapobiega demineralizacji kości natomiast witamina C wzmacnia naszą odporność nie tylko zimą, ale i w innych skrajnych przypadkach.

Dbając codziennie o zdrową dietę i odpowiednią suplementację, z pewnością unikniemy wielu sytuacji, w których nasz organizm mógłby zostać narażony na niewydolność. Wystarczy naprawdę niewiele, aby dostarczyć mu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Podziel się z innymi!