/Budowa nowego domu – jak zadbać o elewację budynku?

Budowa nowego domu – jak zadbać o elewację budynku?

Elewacja może być prawdziwą wizytówką domu. Każdy chce, aby była utrzymana w nienagannym stanie. Powinna też pasować do aranżacji całego terenu przyległego do budynku. Materiał montowany na elewacji może ozdobić fasadę domu, ale powinien dodatkowo zabezpieczać przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Taką ochronę należy przewidzieć już na etapie projektowania domu. Można to osiągnąć elastycznymi deskami elewacyjnymi

Trwałość i bezpieczeństwo

Deski elewacyjne są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Mogą być stosowane zarówno na podłożach żywicznych, jak i mineralnych. Są niepalne, dlatego zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Użytkuje się je przez długi czas i stanowią idealną dekorację na ścianach zewnętrznych, jak również wewnętrznych.

Wygodna eksploatacja

Wspomniane deski nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, ponadto nie pęcznieją, ani nie wypaczają się pod wpływem promieni słonecznych. Konstrukcja elewacyjna wykonana z nich jest stabilna, a powierzchnia – równa i gładka. Materiał imituje drewno, ale oczywiście nie pojawiają się na nim drzazgi, ani inne niedogodności związane z użytkowaniem naturalnych surowców.

Uniwersalne zastosowanie

Deski elewacyjne są dobrym wyborem niezależnie od specyfiki budynku, na którym będą montowane. Zaaranżowanie ścian zewnętrznych budynku pozwala osiągnąć niemal dowolny efekt kolorystyczny, dzięki temu można je łatwo dostosować do zabudowy otoczenia. Są łatwe w montażu, jak również proste do obróbki, w tym do cięcia. Można je zamontować na dowolnej powierzchni. 

Podziel się z innymi!