/Brama przemysłowa – czym różni się od normalnej?

Brama przemysłowa – czym różni się od normalnej?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram. Podstawowe rozróżnienie pozwala podzielić je na bramy przemysłowe oraz garażowe, które różnią się przede wszystkim wielkością, a w związku z tym rodzajem zastosowanej automatyki, która wymaga wtedy większej mocy do podciągnięcia panelu.

Bramy przemysłowe nie różnią się natomiast pod względem struktury, czy kolorystyki, które są takie same jak w przypadku modeli montowanych przy domach jednorodzinnych. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre z dostępnych wersji posiadają dodatkowe wzmocnienia (np. przeszklenia, przejściowe drzwi garażowe). Specjalne funkcje, czy ostateczny wygląd bramy uzależniony jest jednak zwykle od indywidualnych preferencji klienta, a także jego zapotrzebowania na daną funkcjonalność.

Przeznaczenie i wielkość

Tym, co odróżnia bramę przemysłową od standardowej jest również jej przeznaczenie. Pierwsze stosowane są głównie w budynkach przemysłowych takich jak: hale magazynowe i rozładunkowe, fabryki, warsztaty samochodowe, garaże podziemne, budynki użyteczności publicznej, czy jednostki straży pożarnej. Aby zapewniały odpowiedni poziom bezpieczeństwa, powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Dzięki temu też skutecznie ochronią mienie przed kradzieżą, czy czynnikami zewnętrznymi.

Podsumowując, podstawową różnicą między bramą garażową, a standardową jest jej wielkość, a także większa funkcjonalność, która pozwala na jej konkretne wykorzystanie w różnych dziedzinach. Ostateczny wygląd bramy związany jest z jej konkretnym przeznaczeniem.

Podziel się z innymi!