/Biurowiec czy kamienica – co sprawdzi się jako biuro?

Biurowiec czy kamienica – co sprawdzi się jako biuro?

Jeżeli zanosimy się z zamiarem wynajmu biura, pierwszym dylematem, przed jakim staniemy, będzie rodzaj budynku: biurowiec czy kamienica? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Oba rozwiązania posiadają bowiem zarówno wady, jak i zalety. Miejsce, w którym urządzimy biuro, powinno przede wszystkim odpowiadać potrzebom naszej firmy. Prześledźmy zatem listę dobrych i złych stron biura w kamienicy oraz w biurowcu.

Tanio i klimatycznie

Decyzja o tym, gdzie umiejscowić biuro, może spędzać sen z powiek zarówno początkującym, jak i już doświadczonym przedsiębiorcom. Biura do wynajęcia w Gdańsku znajdziemy zarówno w kamienicy, jak i w biurowcu. Na początku skupmy się jednak na wadach i zaletach tej pierwszej. Biuro w kamienicy to przede wszystkim dobra lokalizacja, tego typu budynki zazwyczaj znajdują się bowiem w centrach miast. Dużym minusem może być jednak problem ze znalezieniem miejsca parkingowego w pobliżu. Dojazd komunikacją miejską nie powinien jednak stanowić problemu. Jako że na przestrzenie biurowe w kamienicy zazwyczaj adaptuje się pomieszczenia mieszkalne, ich indywidualna aranżacja może być wyzwaniem. Z drugiej strony tego typu biura są jednak dużo tańsze, jeśli chodzi o koszty wynajmu oraz utrzymania.

Prestiżowo i wygodnie

W przeciwieństwie do kamienicy, biurowce zazwyczaj ulokowane są z dala od centrum. Zaparkowanie samochodu nie będzie jednak w tym przypadku problemem, tego typu budynki zazwyczaj mają bowiem podziemny garaż lub parking zewnętrzny. Obiekty biurowe często są również monitorowane, posiadają portiernię lub recepcję. Ich wynajem jest jednak bardziej kosztowny, trudno również o umowę krótkoterminową.

Podziel się z innymi!