/3 miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie

3 miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie

Stolica Polski kryje wiele ciekawych zakątków, zabytków i tajemniczych, urokliwych miejsc. Odwiedzając Warszawę, warto zobaczyć chociaż kilka z nich. Oczywiście podczas jednej wizyty nie uda nam się zwiedzić wszystkich interesujących rzeczy. Nie tylko dlatego, że Warszawa jest dużym miastem, ale również ze względu na jej zróżnicowanie pod względem architektonicznym i historycznym. O tym drugim elemencie dużo informacji znajduje się na http://kurier-warszawski.pl/.

Postaw na miejsca, które są charakterystyczne dla stolicy

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Warszawie są Łazienki Królewskie, będące bardzo ładnym kompleksem płacowo-ogrodowym. Zostały założone przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Znajduje się w nich muzeum, które było kiedyś letnią rezydencją władcy. Obecnie jest to ładne miejsce, w którym znajdują się m.in królewskie galerie, ogrody, pałac na wyspie, biały dom i amfiteatr. Warto sprawdzać, czy w czasie naszej planowanej wizyty nie będą się odbywały jakieś eventy lub wystawy czasowe.

Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie Ogrodu Saskiego. Jest to park miejski, położony niedaleko Pałacu Prezydenckiego. W środku znajdziemy Grób Nieznanego Żołnierza, a tuż obok znajduje się Narodowa Galeria Sztuki. Warto odwiedzić zarówno park, jak i inne miejsca znajdujące się w jego okolicy, o których można przeczytać na http://kurier-warszawski.pl/category/kurier-turystyczny/.

Będąc w Warszawie, nie sposób nie odwiedzić również Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Plac Zamkowy jest ładnym, zabytkowym miejscem, które pozwala na poczucie klimatu miasta. Stamtąd warto przejść się nad Wisłę i udać się na spacer brzegiem rzeki. Niedaleko znajdują się Bulwary, które stały się lokalnym miejscem spotkań podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.

Podziel się z innymi!